Aktualności konkursowe

„ŚWIĄTECZNA GWIAZDKA”

Pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba

konkurs5Dzisiaj o zmierzchu wszystkie dzieci,
Jak małe ptaki z gniazd,
Patrzą na niebo, czy już świeci
Najpierwsza z wszystkich gwiazd (…)
Białe opłatki, białe stoły,
Świeżych choinek las...
Doprawdy mogą dziś anioły
Zagościć pośród nas.
Tylko ta gwiazda niech zaświeci
Nad ciszą białych dróg
I zawiadomi wszystkie dzieci,
Że się narodził Bóg.

Tematem konkursu jest przedstawienie gwiazdy jako symbolu oraz elementu dekoracyjnego Świąt Bożego Narodzenia.

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do tarnobrzeskich przedszkoli.

2. CELE KONKURSU

1. Przypomnienie symboliki i kultywowanie świąt Bożego Narodzenia;

2. Pielęgnowanie tradycji tworzenia ozdób choinkowych w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie;

3. Rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dzieci.

4. Promowanie talentów i pasji dzieci.

5. Promocja pracy Przedszkola Nr 7 w środowisku lokalnym.

3 WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRACY KONKURSOWEJ

1. Temat pracy: „Świąteczna Gwiazdka".

2. Do wykonania ozdób należy wykorzystać różnego rodzaju materiały (np. plastik, metal, orzechy, suszone owoce, sznurek, pióra, skórę, korek, fizelinę, folię aluminiową, koronkę, włóczkę, modelinę, papier, bibułę, itp.).

3. technika zdobienia: dowolna

4. Wielkość prac powinna być dopasowana do wielkości domowego drzewka świątecznego.

5. Prace powinny zawierać metryczkę (imię i nazwisko, wiek dziecka, nazwa przedszkola).

5. Ilość prac z placówki: maksymalnie 2 (dowolne grupy wiekowe)

6. Forma: przestrzenna

7. Termin składania prac: do 06.12.2016 r.

8. Miejsce składania prac: Przedszkole Nr 7 w Tarnobrzegu.

9. Dopuszcza się wyłącznie prace indywidualne, prace grupowe nie będą podlegały ocenie jury.

10. Prace niezgodne z regulaminem i  nadesłane po terminie nie będą brane pod uwagę.

11. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora konkursu.

12. Ocenie podlegać będą: samodzielność i estetyka wykonania, oryginalność, kreatywność, ogólny efekt.

13. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób - dzieci i opiekunów.

14. Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i podziękowań odbędzie się dnia 14. 12. 2016 r. , o godz. 10.00

w Przedszkolu nr 7, ul. Zwierzyniecka 4

15. Lista nagrodzonych dzieci oraz zdjęcia z uroczystego wręczania nagród zostaną umieszczone na stronie internetowej przedszkola.

16. Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora.

PRZEDSZKOLE NR 7

UL. ZWIERZYNIECKA 4