Budynek przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu oddano do użytku 31 grudnia 1976 roku.

Był to budynek parterowy, umiejscowiony przy ulicy Zawadzkiego, obecnie ulica nosi nazwę H. Dekutowskiego.

Praca z dziećmi rozpoczęła się dnia 1 lutego 1977 roku.
Do przedszkola uczęszczało 120 dzieci, pracowało w nim 10 nauczycieli. Budynek posiadał 5 dużych sal zabaw dla poszczególnych grup.
W tym czasie dyrektorem przedszkola była p. Józefa Roś.

W późniejszym czasie funkcję dyrektora pełniły następujące osoby: p. Halina Barwińska, p. Danuta Urbaniak, p. Józefa Czerko, p. Marta Wawrzkiewicz.

Od 1.09.1993 roku przedszkole zmieniło swoją siedzibę i obecnie mieści się przy ulicy Zwierzynieckiej 4.

Funkcję dyrektora pełni p. Alicja Giez. Budynek posiada 5 oddziałów.

Obecnie w przedszkolu pracują następujący nauczyciele:

1. KATARZYNA BROŻYNA
  2. ANNA PAWLIK