Przedszkole składa się z 4 oddziałów przedszkolnych:

• grupa – 3 – latki,
  • grupa – 4 – latki,
  • grupa – 5 – latki,
  • grupa – 6 – latki,

Przedszkole nr 7 w Tarnobrzegu posiada bardzo dobre warunki lokalowe: funkcjonalne i estetycznie urządzone sale zabaw i zajęć dla dzieci, ładny, zielony plac zabaw.

Przedszkole dysponuje bogatą bazą środków dydaktycznych wykorzystywanych w codziennej pracy opiekuńczo- wychowawczo-dydaktycznej.

Nasze działania zmierzają w kierunku jej ciągłego wzbogacania i doskonalenia. Nauczyciele pracujący w naszym przedszkolu posiadają kwalifikacje w zakresie wychowania przedszkolnego i ustawicznie doskonalą swój warsztat pracy uczestnicząc w kursach, warsztatach i studiach podyplomowych.

Posiadamy bogatą ofertę zajęć dodatkowych.

Dzieci mogą korzystać z:

• języka angielskiego,
  • rytmiki,
  • zajęć logopedycznych dla dzieci z zaburzeniami i wadami wymowy,
  • religii,
  • przedstawień teatralnych ( 1 raz w miesiącu), w wykonaniu profesjonalnych aktorów z teatru.

W trakcie codziennych zajęć rozbudzamy i rozwijamy zainteresowania dzieci plastyką, muzyką, literaturą, teatrem i tańcem.

Przedszkole stara się być otwarte na środowisko, w którym funkcjonuje. Bierzemy udział w przeglądach i konkursach urządzanych przez inne placówki oświatowe.

Dopracowałyśmy się własnego stylu i charakteru uroczystości przedszkolnych z udziałem rodziców, takich jak: spotkanie z Mikołajem, opłatek, Dzień Babci i Dziadka, bal karnawałowy, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka, Festyny rodzinne.

Tradycją naszą jest również organizowanie zajęć otwartych dla rodziców.

Ambicją naszą jest stałe poprawianie i polepszanie warunków placówki do bezpiecznego i radosnego przebywania w niej dzieci tak, aby czuły się tutaj ważne i lubiły „swoje przedszkole”.

Pragniemy kultywować i wzbogacać nasze tradycje oraz pielęgnować przyjazną atmosferę panującą w przedszkolu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Nie zastąpimy wprawdzie Mamy ani Taty, ale zapewnimy Państwa dzieciom najlepszą opiekę pedagogiczną oraz zaspokoimy potrzeby indywidualne Waszych pociech tak, aby czuły się u nas domowo, radośnie i bezpiecznie.