Aktualności

 

wizytowka

 

Wspierają nas:

pilkington

Hymn przedszkola

Przedszkole nr 7 w Tarnobrzegu

Programy

PROGRAM WYCHOWAWCZY: „PRZEDSZKOLAK NA MEDAL”

PRZEDSZKOLE NR 7 UL. ZWIERZYNIECKA 4 W TARNOBRZEGU
PROGRAM WYCHOWAWCZY
„PRZEDSZKOLAK NA MEDAL”

 

 

 

 

Zawartość:

  1. Wstęp.

  2. Założenia Programu Wychowawczego.

  3. Cele główne i szczegółowe.

  4. Procedury osiągania celów.

  5. Prawa i obowiązki dziecka.

  6. Zadania wychowawcze.

  7. Oczekiwane rezultaty.

  8. Systemy motywacji stosowane w przedszkolu.

  9. System informacji o potrzebach edukacyjnych dziecka.

  10. Kodeks Przedszkolaka.

Czytaj więcej...

„Moje miasto, mój kraj” - Program edukacji regionalnej.

„Moje miasto, mój kraj”

Program edukacji regionalnej.

 

Autorki programu:

Katarzyna Brożyna

Anastazja Potępa

 

Jedną z ważnych aktywności człowieka jest jego poczucie przynależności do miejsca, wspólnoty, rodziny. Własne miejsce, daje poczucie bycia u siebie i bycia sobą, co ma swoje konsekwencje w sferze aktywności.

Wychowanie patriotyczne i edukacja regionalna ma służyć kształtowaniu osobowości małego człowieka, postaw we własnym społeczeństwie, a także spraw związanych z miejscem tego społeczeństwa w świecie. 

Dziecko od najmłodszych lat poznaje i zatrzymuje w sobie to, co dzieje się w jego najbliższym otoczeniu. Pamięta fakty z własnego dzieciństwa, obyczaje i tradycje kultywowane w jego rodzinie i środowisku.

Swoje miasto, region i kraj dziecko powinno poznawać przede wszystkim podczas zajęć dydaktycznych ale również poza terenem przedszkola, poprzez bezpośrednią obserwację, ciekawe spotkania, wycieczki. Poznawanie piękna i bogactwa przyrody swojego regionu pozwala tworzyć postawy proekologiczne, uczy aktywnie i bezpiecznie spędzać czas w najbliższej okolicy. 

Najważniejszym zadaniem jest uświadomienie dzieciom, że wspólnoty takie jak: rodzina, środowisko lokalne i ojczyzna stanowią wielką wartość w życiu każdego człowieka, i że każdy ma wobec tych wspólnot określone obowiązki.

Dążąc do kształtowania postawy patriotycznej należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż jest to proces długotrwały. Trzeba pamiętać, że postawa patriotyczna nie może polegać tylko na słownej deklaracji i okazywaniu uczuć do miasta i kraju, ale musi objawiać się aktywnym działaniem prowadzącym do zrozumienia i realizacji zadań oraz rozwijania określonych cech osobowości dziecka.

Czytaj więcej...

(C) 2014 - 2021 Przedszkole nr 7 w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | Obowiązek informacyjny

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.